ای هدهد صبا به سبا می فرستمت

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگmuseum90

با بیماران ایدز راحت زندگی کنید

منصوری در خصوص ازدواج افراد HIV مثبت نیز اظهار کرد: ترجیحا توصیه ما به ازدواج این افراد با بیماران مشابه خود است و بهتر است یک فرد HIV مثبت با فردی همانند خود ازدواج کند.

یک متخصص بیماری‌های عفونی اظهار کرد: با رعایت برخی نکات بهداشتی و انجام پیشگیری‌های لازم به راحتی می‌توان با بیماران مبتلا به HIV زندگی کرد.

دکتر فیض‌الله منصوری، با بیان اینکه بیماری ایدز از سال 1981 به دنیا معرفی شد، ضمن اشاره به تاریخچه این بیماری در دنیا گفت: سال‌ها پس از شناسایی این بیماری، مواردی از آن میان بیماران هموفیلی نیز دیده و مشخص شد که این بیماری از طریق خون نیز قابلیت انتقال دارد. در ادامه هم تماس جنسی و نیز انتقال از مادر به جنین به عنوان دیگر راه‌های انتقال آن معرفی شدند.

این متخصص بیماری‌های عفونی خاطرنشان کرد: بجز موارد گفته شده و استفاده از سرنگ مشترک آلوده و وسایل تیز و برنده‌ای که به خون فرد بیمار آلوده باشد، خوردن، آشامیدن، نیش حشرات، روبوسی و استخر رفتن به هیچ عنوان نمی‌تواند عامل انتقال این بیماری باشد.

وی با بیان اینکه افراد مبتلا به HIV به راحتی می‌توانند با رعایت نکات بهداشتی در کنار دیگر اعضای خانواده خود زندگی کنند، گفت: چنانچه این افراد لوازم شخصی خود را جدا کرده و مراقبت‌های لازم در زمینه پیشگیری از انتقال این بیماری را داشته باشند، مشکلی برای زندگی آنها در کنار خانواده وجود نخواهد داشت.

منصوری در خصوص ازدواج افراد HIV مثبت نیز اظهار کرد: ترجیحا توصیه ما به ازدواج این افراد با بیماران مشابه خود است و بهتر است یک فرد HIV مثبت با فردی همانند خود ازدواج کند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه با دریافت مرتب دارو، زندگی افراد HIV مثبت همانند افراد عادی است و عمر طبیعی دارند، گفت: اما باید در نظر داشت این افراد همچنان ریسک انتقال بیماری را به افراد دیگر دارند و باید مراقبت‌های لازم را در زمینه پیشگیری از انتقال این بیماری انجام دهند.

منصوری، ویروس HIV را عامل به وجود آورنده بیماری ایدز عنوان کرد و افزود: خوشبختانه این ویروس در محیط خارج از بدن توانایی زنده ماندن نداشته و طی چند ساعت از بین می‌رود.

وی اظهار کرد: بنابراین چنانچه راه‌های پیشگیری از جمله اطمینان از سلامت خون و فرآورده‌های خونی دریافتی، نداشتن تماس جنسی محافظت نشده، عدم استفاده از وسایل تیز و برنده مشترک و نیز استفاده از لوازم شخصی انجام شود، تا حد زیادی افراد در برابر ابتلا به این بیماری مصون خواهند بود.

این متخصص بیماری‌های عفونی مدت زمان ورود ویروس HIV به بدن را تا زمان بروز علائم بیماری ایدز بسیار متغیر دانست و اظهار کرد: 50 تا 60 درصد افراد طی 10 سال وارد فاز ایدز می‌شوند و در برخی افراد مدت بیشتری طول می‌کشد تا بیماری وارد فاز ایدز شود.

منصوری علائم بیماری ایدز را غیراختصاصی عنوان کرد و افزود: تشخیص بیماری در مرحله ایدز تنها با نظر پزشک ممکن است و با ورود بیمار به این مرحله نیز در صورت دریافت داروی کافی و موثر فرد می‌تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد.

منبع: ایسنا


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic