ای هدهد صبا به سبا می فرستمت

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگmuseum90

7تصور اشتباه در ورزش

7تصور اشتباه در ورزش


اگر می‌خواهید صبح زود بیدار شوید و ورزش کنید بهتر است نان و کره بادام زمینی یا تخم‌مرغ آب‌پز بخورید.

خوردن غذایی که کربوهیدرات و پروتئین دارد می‌تواند انرژی بدن شما را تامین کند.

برای افزایش آمادگی جسمانی باید درست ورزش کردن و داشتن رژیم غذایی متعادل را در نظر داشت.

البته نظراتی وجود دارند که باعث می‌شوند تاثیر ورزش کمتر شود.

به گزارش سایت my fitnesspal، تصور غلط درباره ورزش کردن وجود دارند که تاثیر آن را کاهش می‌دهند. این هفت تصور غلط عبارتند از:

1- نباید قبل از ورزش صبحگاهی چیزی خورد

حقیقت این است که بدن برای فعالیت نیاز به انرژی دارد. افرادی فکر می‌کنند که اگر صبح‌ها قبل از ورزش چیزی نخورند بیشتر چربی می‌سوزانند. اگر می‌خواهید صبح زود بیدار شوید و ورزش کنید بهتر است نان و کره بادام زمینی یا تخم‌مرغ آب‌پز بخورید. خوردن غذایی که کربوهیدرات و پروتئین دارد می‌تواند انرژی بدن شما را تامین کند.

2- تنها باید یک نوع ورزش انجام داد

اگر می‌خواهید عضلات را پرورش دهید بهتر است که برنامه ورزشی را هر چند وقت یک بار تغییر دهید. بدن به برنامه ورزشی عادت می‌کند.

3- نباید در روز استراحت، کاری شبیه به ورزش انجام دهید

روز استراحت برای ریکاوری در نظر گرفته شده و در این زمان عضلات فرصت پیدا می‌کنند که ترمیم شوند. هر کس استراحت را به نوعی تعریف می‌کند. روز استراحت به معنای نشستن بر روی صندلی نیست. می‌توان در روز استراحت، پیاده‌روی یوگا و ماساژ انجام داد.

4- راه رفتن بر روی تردمیل بهترین راه برای سوزاندن کالری است

انجام ورزش‌های قلبی عروقی بسیار مهم است. وزنه‌ زدن و انجام ورزش‌هایی که بر استفاده از وزن بدن تمرکز دارند می‌توانند به پرورش اندام و سوزاندن چربی کمک کنند بنابراین راه رفتن بر روی تردمیل بهترین راه برای کالری سوزی نیست.

5- بعد از ورزش حتما احساس سوزش می‌کنید

سوزش عضلات بعد از ورزش علت‌های مختلفی دارد. این مساله به نوع ورزش، ریکاوری و میزان آمادگی جسمانی بستگی دارد. همچنین بعد از ورزش احساس سوزش وجود ندارد.

6- هنگام اسکات زانوها نباید جلوتر از انگشتان پا بروند

داشتن فرم بدنی مناسب به گرفتن نتیجه بهتر از ورزش کمک می‌کند. زانوها نباید تا جایی جلو بروند که به آنها فشار بیاید اما لزوما نباید عقب‌تر از انگشتان پا باشند. درست است که زانوها مهم هستند اما بهتر است به هنگام انجام حرکت اسکات بر عقب کشیدن باسن و انداختن وزن بدن بر روی پاشنه‌ها تمرکز کنید.

7- شب‌ها نباید ورزش کرد

بسیاری افراد تصور می‌کنند که ورزش کردن به هنگام شب، خوابیدن را سخت می‌کند. این تصور درست نیست بسیاری افراد ترجیح می‌دهند که شب‌ها ورزش کنند. برای مثال انجام یوگا به هنگام شب برای افرادی که دچار بی‌خوابی هستند بسیار مناسب است. در صورتی که به سختی صبح‌ها بیدار می‌شوید و صبح‌ها انرژی ندارید می‌توانید شب‌ها ورزش کنید.

منبع: ایسنا

http://www.asriran.com/fa/news/457436/7


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic